Podział telefonów komórkowych

Ze względu na budowę telefonu komórkowego, możemy je podzielić na następujące rodzaje:
jednobryłowe,
rozsuwane,
z klapką.

Telefon jednobryłowy, angielska nazwa candybar – baton, składa się z jednego głównego elementu i charakteryzuje się barakiem ruchomych części. Z jednej strony ma wbudowany wyświetlacz i klawiaturę. W nowszych modelach dotykowych, składa się tylko z wyświetlacza, na którym wyświetla się także klawiatura.
Telefon rozsuwany, angielska nazwa slider – suwak. To rodzaj telefonu komórkowego, składającego się z dwóch elementów, które można przesuwać względem siebie, na dwóch prowadnicach. W momencie rozsunięcia telefonu, widoczna jest klawiatura, a w momencie zasunięcia widoczny jest tylko wyświetlacz.
Telefon z klapką – angielska nazwa clamshell – muszla. To rodzaj budowy telefonu komórkowego. Składa się z dwóch elementów, połączonych zawiasem, umożliwiający ruch osiowy, ułatwiający otwieranie i zamykanie telefonu. Na jednej części telefonu znajduje się głośnik i wyświetlacz, a na drugiej klawiatura telefonu. Najczęściej w postaci złożonej, z telefonu nie można korzystać. Niekiedy telefony w postaci muszli, mają wbudowany dodatkowy wyświetlacz, mniejszy, umiejscowiony na drugiej stronie klapki. Pozwala on na przykład na wyświetlanie godziny, lub liczby połączeń nie odebranych.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.