Rodzaje baterii stosowanych w telefonach komórkowych

Obecnie w telefonach komórkowych stosuje się trzy rodzaje baterii:
niklowo wodorkowe (Ni – MH) – to najprostszy i najstarszy typ baterii stosowanych w telefonach komórkowych. Ten typ baterii, obarczony jest niestety wadami, do których należą: mała pojemność, szybkie zużycie i zarazem konieczność ich formowania, sprawia, że nadają się tylko do tych najstarszych modeli telefonów komórkowych.
Litowo – jonowe ten typ baterii, standardowo dodawany jest do telefonu komórkowego. Jest to kompromis, pomiędzy produktami najwyższej klasy, a przystępną ceną.
Litowo – polimerowe najnowszy typ baterii stosowanych w telefonach komórkowych. Ich cechą charakterystyczną jest duża żywotność, i wysoka pojemność. Nie posiadają tak zwanego efektu „pamięci”. Ładują się też znacznie szybciej, niż inne typy baterii stosowane w telefonach. Są jednak droższe, i z tego powodu, częściej stosowane w aparatach telefonicznych wyższej klasy. Jednak ze względu na swoje właściwości, producenci telefonów coraz częściej dodają ten typ baterii do nowych modeli aparatów.
Współcześnie użytkownik, telefonu komórkowego, który nie ma w zwyczaju czekać na całkowite rozładownie się telefonu, i podłącza go pod ładowarkę, wcześniej, powinien wybierać między baterią litowo – jonową, a litowo – polimerową. Pozwalają one na wygodne doładowanie telefonu, w każdej chwili, bez ryzyka jej uszkodzenia i skrócenia jej czasu pracy, gdyż nie posiadają efektu „pamięci”.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.