Rodzaje umów z operatorami telefonii komórkowej

Każda z osób korzystających z telefonu komórkowego, do uzyskania dostępu do sieci komórkowej, potrzebuje aktywacji usług u danego operatora. Aktywacji dokonuje się poprzez zawarcie umowy z operatorem sieci, a abonentem. Umowy takie są zawierane na piśmie, na okres 24 miesięcy, lub na warunkach promocyjnych na czas jednego roku. Są to umowy typu post – paid, polegające właśnie na podpisaniu wcześniejszej umowy i opłacanie comiesięcznego abonamentu.
Inną formą uzyskania dostępu do usług operatora telefonii komórkowej jest system pre – paid. W ramach tej usługi otrzymujemy karte SIM z numerem, i możemy wykonywać połączenia, aż do wyczerpania limitu środków na koncie. Po tym możemy wykupić kartę doładowującą i uzupełnić limit środków na koncie. Taką usługę często nazywa się „telefonem na kartę”.
Jest jeszcze jeden sposób aby uzyskać dostęp do usług operatora sieci komórkowej. Można podpisać umowę w tak zwanym miksie. Jest to połączenie umowy abonamentowej, z koniecznością doładowania konta Użytkownik zobowiązuje się do wykonania określonych w umowie liczby doładowań, za określoną kwotę. Po dokonaniu tych doładowań, może przejść na przykład na system pre – paid, lub skorzystać z promocji i przejść na system abonamentowy, lub pozostać w systemie miks.Każde rozwiązanie ma swoje minusy i zalety. W ramach podpisania umowy abonamentowej, klient może skorzystać z promocji i zakupić wymarzony aparat telefoniczny, po korzystnej cenie. Niektórzy zaś cenią sobie „wolność” i niezależność, i nie chcą się wiązać z operatorem żadnymi umowami długoterminowymi.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.