Telefon komórkowy a inne urządzenia przenośne

Oprócz telefonu komórkowego, istnieją inne urządzenia do komunikacji bezprzewodowej. Telefon komórkowy, jest jednak najbardziej mobilny, i pozwala na największą swobodę. Oprócz tego, jest w tej chwili urządzeniem najbardziej rozpowszechnionym. Oprócz komórki, możemy wymienić, jeszcze następujące rodzaje aparatów służących do komunikacji bezprzewodowej:
telefon bezprzewodowy – to telefon, z bezprzewodową słuchawką, która komunikuje się za pomocą fal radiowych, ze stacją bazową, podłączoną do sieci telefonów stacjonarnych.
Radiotelefon – to niewielka, uproszczona stacja nadawczo – odbiorcza., służąca do połączeń głosowych, przeprowadzanych na niewielkiej odległości. Pełni rolę mobilnego telefonu. Radiotelefon, do swojego działania nie potrzebuje infrastruktury telefonicznej.
Telefon satelitarny to urządzenie zapewniające łączność głosową i przesyła dane w obu kierunkach z wykorzystaniem sztucznych satelitów Ziemi. Łączność ta jest zapewniona za pomocą fal radiowych i nie wymaga zasięgu sieci komórkowych. Ten typ telefonu może być wykorzystywany właśnie tam, gdzie nie ma infrastruktury komórkowej, czyli na pustyniach, morzach lub oceanach.
Telefon VoIP – to typ aparatu telefonicznego, który nie jest podłączany do linii telefonicznej, ale do Internetu. Rozmowy są prowadzone za pomocą VoIP.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.